سه شنبه 2 مرداد 1403-4:59 شمسی /7/23/2024 4:59:53 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:65863
  • زمان انتشار:چهارشنبه 23 خرداد 1403-8:21

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از در نظر گرفتن ٣٠٠میلیون تومان وام از سوی شهرداری تهران و همچنین ارائه تسهیلات ٦٠٠میلیون تومانی توسط خودروسازها به تاکسیرانان برای خرید تاکسی‌های برقی خبر داد.
وام ۳۰۰میلیونی برای خرید تاکسی برقی

به گزارش خودرونامه، شادی مالکی گفت: در گام نخست ٢٠٠دستگاه تاکسی برقی و تا چند هفته آینده سایر خودروهای برقی وارد مدار شده و تحویل رانندگان تاکسی خواهند شد.

وی با بیان اینکه نیمی از ٨٠هزار تاکسی پایتخت و تمامی ون‌ها فرسوده هستند، اظهار کرد: مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۵۵هزار تاکسی و ۱۰هزار ون برقی در سال جاری وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران خواهد شد.

مالکی گفت: قطعا ارائه تسهیلات به رانندگان برای خرید تاکسی‌های برقی موجب [تسریع] خروج تاکسی‌‌های فرسوده از ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی خواهد شد.

همچنین محسن هرمزی، معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران، نیز با اشاره به احداث ۷۴ جایگاه شارژ برای تاکسی‌های برقی بیان کرد: ۹۰۰ جایگاه دیگر تا پایان سال احداث خواهد شد، ضمن اینکه این تاکسی‌ها قابلیت شارژ خانگی را نیز دارند.

وی افزود: برای ورود ۲۷هزار دستگاه تاکسی برقی جدید در سال جاری با دولت توافق کردیم که قرارداد ۵هزار دستگاه منعقد شده است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین