جمعه 11 اسفند 1402-0:45 شمسی /3/1/2024 12:45:44 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:60983
  • زمان انتشار:سه شنبه 14 آذر 1402-7:12

داچیا هم‌زمان با رونمایی از نسل جدید شاسی‌بلند داستر اعلام کرد که یک شاسی‌بلند جدید دیگر هم به محصولاتش اضافه خواهد کرد. 
داستر جدید در راه است

داستر جدید قرار است اواخر سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه شود و شاسی‌بلند جدید داچیا که نامش بیگستر است در سال ۲۰۲۵ به بازار خواهد آمد.
به گزارش BBC، کارخانه رومانیایی داچیا یکی از زیرمجموعه‌های گروه خودروسازی رنو است و محصولات ارزان تولید می‌کند. این شرکت شش محصول دارد و تعدادی از مدل‌هایش با نام رنو در بازارهای جهانی فروخته می‌شود.

مدل‌هایی از داچیا لوگان،‌ ساندرو و داستر در بازار ایران هم فروخته می‌شود. تولید داچیا تا ماه اکتبر سال جاری میلادی ۵۴۷هزار دستگاه بود که ۸۵درصد آن در اروپا فروخته شد. داچیا مدل داستر را در سال ۲۰۱۰ و زمانی به بازار عرضه کرد که شاسی‌بلند‌ها به‌سرعت در حال محبوب‌شدن بودند. مدل جدید کمی بزرگ‌تر است و ظاهرش خشن‌تر شده است.

امکانات اتاق کماکان ساده است، اما مشتریان می‌توانند امکانات لوکس‌تری مانند نمایشگر بزرگ برای خودرو سفارش دهند. داچیا می‌گوید خریداران زیادی مایل‌اند امکانات سفارشی لوکس برای داستر سفارش دهند و برای همین امکانات زیادی در اختیار آنها قرار داده است.

داستر با دو موتور هیبرید و یک موتور گازسوز تولید می‌شود و می‌توان آن را با دنده دستی یا اتوماتیک و یک یا دو دیفرانسیل سفارش داد. قدرت قوی‌ترین مدل ۱۴۳‌اسب‌بخار است. قیمت خودرو هنوز اعلام نشده اما داچیا گفته قیمت خودرو همچنان «مقرون‌به‌صرفه» خواهد بود. قیمت پایه کنونی داستر در اروپا ۱۷هزار و ۹۹۰یورو (۱۹هزار و ۶۰۰دلار) است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین