پنجشنبه 16 آذر 1402-8:7 شمسی /12/7/2023 8:07:41 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:59264
  • زمان انتشار:يکشنبه 9 مهر 1402-14:40

در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت مدعی است تحویل ۵ هزار خودروی وارداتی به مشتریان منتظر قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت است که شورای رقابت مدعی است هنوز از سوی وزارت صمت درخواست قیمت‌گذاری و اطلاعات مورد نیاز خودروهای وارداتی جدید ارسال نشده است.
پاسکاری قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی بین وزارت صمت و شورای رقابت

به گزارش خودرونامه به نقل از تسنیم، براساس اظهارات جدید ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت تاکنون ۱۰۰ دستگاه چانگان براساس نوبت به متقاضیان تحویل شده است.

البته وی در خصوص اینکه چرا عرضه خودروهای وارداتی با کندی انجام می‌شود، گفته است: خودروهای وارداتی باید توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شود و پس از ابلاغ قیمت نهایی، در سامانه یکپارچه برای عرضه به مشتریان و پرداخت وجه، بارگذاری شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بیان داشت: پیش از این تعدادی خودروی وارداتی چانگان که توسط شرکت سایپا وارد شده بود برای عرضه در سامانه بارگذاری شد اما در زمان عرضه، قیمت نهایی این خودرو هنوز توسط شورای رقابت ابلاغ نشده بود؛ بنابراین جهت عرضه این خودرو در سامانه یکپارچه، قیمت به صورت علی‌الحساب اعلام شد‌؛ اما پس از نهایی شدن قیمت این خودرو مشکلاتی برای خریداران ایجاد شد و عده‌ای اعلام کردند که پیش‌بینی نمی‌کرده‌اند که قیمت خودرو چانگان، مبلغ تعیین شده باشد بنابراین این خریداران برای تکمیل باقیمانده وجه با مشکلاتی مواجه شدند.

وی افزود: برای جلوگیری از تکرار این قضیه منتظر هستیم تا شورای رقابت قیمت خودروهای وارداتی را ابلاغ کند و سپس عرضه سایر خودروهای وارداتی در سامانه انجام شود و ثبت‌نام‌کنندگان براساس نوبت خودروهایشان را تحویل بگیرند. هم‌اکنون امکان بارگذاری و عرضه حدود ۴ تا ۵ هزار خودرو وارداتی در سامانه وجود دارد اما از این کار امتناع می‌کنیم تا قیمت نهایی آنها مشخص شود.

در همین زمینه شورای رقابت معتقد است براساس مصوبه ۵۴۳ اسفندماه ۱۴۰۱ شورای رقابت فرایند قیمت‌گذاری خود‌روهای وارداتی تعیین شده و براساس آن روند قیمت‌گذاری انجام می‌شود اما هنوز از سوی وزارت صمت درخواستی مبنی بر تعیین قیمت خودروهای وارداتی جدید ارسال نشده تا براساس آن روند بررسی قیمتی خودروهای وارداتی آغاز شود.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین