چهارشنبه 12 مهر 1402-17:1 شمسی /10/4/2023 5:01:16 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:52004
  • زمان انتشار:چهارشنبه 3 خرداد 1402-15:8

شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در معدن سرب و روی آلبلاغ سرمایه‌گذاری می کند.
سرمایه گذاری شرکت  ورق خودرو در معدن سرب و روی آلبلاغ

به گزارش خودرونامه از روابط عمومی شرکت ورق خودرو، نشست خبری مشترک شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان و ورق خودروی چهار محال و بختیاری با موضوع واگذاری معدن سرب و روی آلبلاغ با حضور حمید شجاعی مدیرعامل ورق خودرو و حسن محمدی مدیرعامل فلزتدارک برگزار شد.

مدیران عامل دو شرکت در این نشست به تشریح مطالبی پیرامون انجام عملیات اکتشاف، استخراج و فراوری معدن سرب و روی آلبلاغ و نحوه همکاری این دو شرکت پرداختند.

این پروژه با هدف تولید پایدار روی که از جمله مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ورق‌های گالوانیزه در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری است به مرحله اجرا می‌رسد. معدن سرب و روی آلبلاغ واقع در استان خراسان شمالی، معدنی به مساحت بالغ بر ۷۲ کیلومتر مربع است.

در مجموع قرار است چیزی حدود ۱۵۰۰ میلیارد طی ۴سال در این پروژه سرمایه‌گذاری شود.ا ین سرمایه‌گذاری توسط شرکت فلزتدارک با سهم ۶۰ درصد و شرکت ورق خودروی چهارمحال و بختیاری با سهم ۴۰ درصد انجام می‌شود.

قرار است سالیانه ۶۰ هزار تن خاک روی، از این معدن استخراج شود تا عملیات فراوری و تولید شمش روی انجام شود. تولید شمش نیز به ظرفیت ۱۰هزار تن سالیانه پس از احداث کارخانه‌ای بدین منظور انجام خواهد شد.

با راه‌اندازی پروژه‌های گفته شده در فاز اول، برای حداقل ۴۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین