شنبه 26 خرداد 1403-17:16 شمسی /6/15/2024 5:16:26 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:50442
  • زمان انتشار:جمعه 26 اسفند 1401-19:19
سخنگوی وزارت صمت خبر داد:

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ثبت بیش از ۱۳۵ هزار تقاضای خرید خودرو در سامانه یکپارچه تا ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز (جمعه) خبر داد.
ثبت بیش از ۱۳۵ هزار تقاضای خودرو در سامانه یکپارچه فروش

به گزارش خودرونامه به نقل از ایرنا، "امید قالیباف" افزود: اکنون ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به خوبی در حال انجام است، به طوری که به طور متوسط هر دقیقه ۶۰ نفر به ثبت سفارش خودروی خود می پردازند.
وی از متقاضیان درخواست کرد تا ثبت تقاضای خودروی خود را مدیریت کنند، زیرا ممکن است برای ساعاتی شاهد فشار ترافیکی بر سامانه بوده و حتی با اختلالاتی همراه شود.
سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: افرادی که نتوانستند حساب وکالتی باز کنند، برای سال ۱۴۰۲ و پس از اینکه ثبت درخواست ها به انجام رسید، برنامه فروش هر خودرو و لیست انتظار و تقاضای آن مشخص شد، برای نوبت بعدی تقاضا برنامه ریزی خواهد شد.
قالیباف تاکید کرد به زودی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو هوشمند می‌شود تا افراد بتوانند با پیش بینی های مناسبی از سوی سامانه به انتخاب خودرو و حتی جابه‌جایی در لیست انتظار بپردازند.
به گزارش ایرنا، متقاضیان خرید خودرو از سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی که حساب وکالتی آنان تایید شده می‌توانند از امروز (جمعه) تا یکشنبه (28 اسفند) در سایت esalecar.ir ثبت‌نام کنند.
زمان ثبت‌نام تاثیری در نوبت‌دهی زمان تحویل خودرو ندارد. پیشتر سخنگوی وزارت صمت گفته بود نوبت‌ها با قرعه‌کشی تعیین می‌شود.
برپایه این گزارش، زمان ثبت نام سه روز خواهد بود و در پایان روز ۲۸ اسفند به اتمام می رسد.
۹ شرکت خودروساز داخلی در طرح تخصیص یکپارچه خودرو مشارکت دارند و ۵۱ مدل خودرو برای متقاضیان قابل خرید است.
در طرح یکپارچه تخصیص خودرو که از قبل اعلام شده بود، بدون قرعه کشی به همه متقاضیان خودرو داده می شود.
مطابق آمارها کمتر از ۹۰۰ هزار نفر حساب وکالتی برای خرید خودرو اعلام کردند و این موضوع می تواند ثابت کند آمارهای چندین میلیونی ثبت نام های گذشته تقاضای واقعی نبوده است.
به گفته قالیباف، با فرض اینکه همه ۹۰۰ هزار نفری که حساب وکالتی اعلام کرده اند واجد شرایط باشند و با لحاظ تعهدات قبلی خودروسازان در سال ۱۴۰۲ که حدود ۴۰۰ هزار دستگاه است، توان تولید خودرو از مجموع این دو رقم در سال ۱۴۰۲ به مراتب بیشتر است و لذا احتمال اینکه تحویل خودرو به سال ۱۴۰۳ بکشد تقریبا صفر است.
بر اساس این گزارش، ۵۰ درصد عرضه خودرو در طرح یکپارچه تخصیص خودرو به مادران مشمول قانون جوانی جمعیت تخصیص خواهد یافت که البته برای این متقاضیان نیز داشتن حساب وکالتی الزامی است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین