دوشنبه 7 فروردين 1402-8:51 شمسی /3/27/2023 8:51:24 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:49937
  • زمان انتشار:دوشنبه 10 بهمن 1401-23:59

پنجمین نمایشگاه کار ایران طی روز‌های ۵ تا ۷ بهمن‌ماه سال جاری در مرکز نمایشگاهی برج میلاد برگزار شد. غرفه کروز در این سه روز مورد استقبال تعداد زیادی از جویندگان کار قرار گرفت.
کروز پیشتاز اشتغال نخبگان و زنان

به گزارش خودرونامه، پنجمین نمایشگاه کار ایران طی روز‌های ۵ تا ۷ بهمن‌ماه سال جاری در مرکز نمایشگاهی برج میلاد برگزار شد. غرفه کروز در این سه روز مورد استقبال تعداد زیادی از جویندگان کار قرار گرفت. شرکت صنایع تولیدی کروز در پنجمین نمایشگاه کار ایران با هدف رویارویی مستقیم کارجو و کارفرما و تسهیل فرایند جذب و استخدام نیروی کار در این نمایشگاه حضور یافت. معرفی فرصت‌های شغلی موجود در شرکت صنایع تولیدی کروز، جذب نیرو‌های مناسب با انتظارات و مهارت‌های مورد نیاز، آشنایی با انتظارات و مهارت‌های مورد نیاز شرکت، از جمله اهداف حضور شرکت کروز در پنجمین نمایشگاه کار ایران بود که حدود دو هزار نفر کارجو به این غرفه مراجعه کردند و بیشترین تعداد مراجعه‌کنندگان در رشته الکترونیک، صنایع، مکانیک و شیمی بودند.

کروز امنیت شغلی دختران را تأمین می‌کند

در حاشیه برگزاری این رویداد تعدادی از کارجویان خانم از مسائل پیش‌روی اشتغال زنان در حوزه صنعت گفتند. این ذسته از کارجویان می‌گفتند از دوستان خود که در این شرکت مشغول به کار هستند، اطمینان پیدا کرده‌اند که شرکت کروز نسبت به تأمین امنیت نیروی انسانی خود، به ویژه نیروی انسانی خانم شاغل در این شرکت حساس است و با جدیت خواسته‌های آنها را دنبال می‌کند. یکی از این مراجعان در همین رابطه گفت: مدیران این شرکت در گفت‌وگویی که در نمایشگاه با آنها داشته‌اند، اطمینان دادند که سرویس‌های رفت و برگشت در تمامی شیفت‌های کاری برای نیروها وجود دارد. این کارجوی خانم در همین رابطه گفت: این مسئله برای من به عنوان یک کارجوی خانم اهمیت ویژه‌ای دارد. به ویژه برای خانواده بسیاری از دختران نیز امنیت رفت‌و‌آمد مهم است. بنابراین کروز با این تمهیدات شرایط را برای کسب درآمد بسیاری از دختران فراهم کرده است. مدیران این شرکت نیز یادآور شدند شرکت کروز برای تأمین امنیت نیروی انسانی خود سرویس رفت و برگشت در تمامی شیفت‌های کاری خود در نظر گرفته است. از نظر مدیران این شرکت نیروی انسانی نباید نگران امنیت آمدوشد خود باشد و آسایش روانی او گرفته شود.

کروز به نخبگان ایرانی بها می‌دهد

چند نفر از فارغ‌التحصیلان دکتری دانشگاه شریف در حاشیه این نشست گفتند: در این نمایشگاه و در گفت‌وگو با مدیران کروز با واحد «تحقیقات و نوآوری» کروز آشنا شدند. آنها در همین رابطه گفتند: راه‌اندازی مراکز دانش‌بنیان در کروز بسیار ارزشمند است و منجر به جذب نخبگان دانشگاهی می‌شود. این گروه از فارغ‌التحصیلان در ادامه یادآور شدند: مراکز دانش‌بنیان حلقه وصل دانشجویان با مراکز صنعتی هستند. هیچ‌چیز برای یک دانشجوی تازه فارغ‌التحصیل‌شده نیست که بتواند دانش را کاربردی کند. آنها در همین رابطه گفتند: این بسیار هیجان‌انگیز است که یک جوان بتواند ایده‌های نوآورانه خود را در مرکز نوآوری شرکت بزرگی چون کروز به کار بگیرد و آنها را به محک آزمایش بگذارد. گفتنی است شرکت کروز با طراحی مرکز «تحقیقات و نوآوری» اقدام به جذب نخبگان دانشگاه‌ها در قالب نیروهای دانش‌بنیان کرده است.

فرصت‌های شغلی متنوع، کروز را جذاب کرده است

کارجویان حاضر در غرفه کروز، تنوع فرصت‌های شغلی در این شرکت را یک امتیاز دانستند. از نظر آنها اینکه شرکت کروز می‌تواند از فارغ‌التحصیلان دیپلم تا متخصصان ایرانی خارج را که به کشور بازگشته‌اند جذب کند، یک امتیاز کم‌نظیر برای این شرکت است. یکی از مراجعان با مدرک دیپلم گفت: خیلی از جوان‌ها به دلیل مشکلات مالی نتوانسته‌اند به دانشگاه بروند و درس خود را ادامه دهند. وی در همین رابطه گفت: بسیاری از مراکز صنعتی به نیروهای دیپلمه بها نمی‌دهند اما شرکت کروز برای دختران و پسران دیپلمه در خط تولید فرصت شغلی دارد. اینکه یک جوان دیپلمه بتواند درآمدی کسب کند می‌تواند انگیزه برای ادامه تحصیل هم پیدا کند.

اشتغال در کروز، یک پرسنال‌برندینگ است اشتغال در ۵۰ شرکت برتر کشور هیجان دارد

یکی از مراجعان در غرفه کروز که سعی در پیداکردن فرصت شغلی برای خود داشت، در پاسخ به این سؤال که چه چیزی از کروز به نظرش جذاب است، گفت: اشتغال در کروز برند شخصی هرکسی را ارتقا می‌دهد. این شرکت در ایران و خارج از کشور شناخته‌شده است و به قدری اعتبار دارد که می‌تواند رزومه هرکسی را قوی کند؛ اشتغال در ۵۰ شرکت برتر کشور هیجان دارد. وی در همین رابطه گفت: علاوه بر مسائل مربوط به پرسنال‌برندینگ، حضور در این شرکت می‌تواند فرصت‌های جدیدی پیش‌روی فرد در داخل کروز ایجاد کند که پیش از این تصوری از آن نداشتند.

پرداخت منظم حقوق و امنیت شغلی مهم‌ترین نگرانی کارجویان

بر اساس گفته‌های کارجویان، پرداخت منظم حقوق و امنیت شغلی مهم‌ترین معیار انتخاب شغل برای آنهاست. به طور کلی آنها معتقد بودند شرکت‌های کوچک و نوپا نمی‌توانند کارجو را نسبت به تداوم فعالیت مطمئن کنند و آنها دائم نگران تعطیلی یا ورشکستگی یا سقوط شرکت هستند اما در مجموعه‌های بزرگ و باسابقه‌ای همچون کروز خیال کارجو از این مسائل راحت است.

نمایشگاه کار، فرصتی برای آشنایی کروز و کارجویان بود

در این دوره از حضور شرکت صنایع تولیدی کروز فرصتی فراهم شد تا متقاضیان کار به صورت مستقیم و بدون واسطه، با مدیران و کارشناسان جذب و استخدام شرکت دیدار و گفت‌وگو کنند. حضور در این نمایشگاه برای کارجویان رایگان بود و متقاضیان توانستند در روز‌های چهارشنبه پنجم بهمن تا جمعه هفتم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر در مرکز نمایشگاهی برج میلاد با مدیران سازمان‌ها ملاقات کنند. در تازه‌ترین ارزیابی ۵۰۰ شرکت برتر ایران، شرکت صنایع تولیدی کروز در بخش قطعات خودرو رتبه اول را در بین شرکت‌های سازنده قطعات خودرویی از آن خود کرده است. این شرکت در بین وسایل نقلیه و قطعات خودرو، پس از ایران‌خودرو، سایپا و گروه بهمن، رتبه چهارم را به خود اختصاص داد. نقش‌آفرینی در داخلی‌سازی قطعات، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای ۱۲هزار و ۸۰۰ نفر، اثرگذاری در افزایش تولید داخل، سودآوری، ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی، صادرات‌گرابودن، مشتری‌محوری، استفاده از فناوری و نوآوری در کسب‌وکار و توسعه بهره‌وری، دلایل کسب این رتبه برای کروز بوده است. در این ارزیابی شرکت‌های برتر بر اساس ۳۳ شاخص همچون «بیشترین فروش»، «بیشترین سودآوری»، «بالاترین ارزش بازار»، «بالاترین ارزش ‌افزوده»، «بیشترین دارایی»، «بالاترین اشتغال‌زایی»، «بهره‌وری کل عوامل» و... معرفی می‌شوند که هرساله این ارزیابی بین ۵۰۰ شرکت برتر انجام می‌گیرد. شرکت صنایع تولیدی کروز با داشتن بیش از ۱۳ هزار پرسنل که حدود ۷۰ درصد آن را بانوان تشکیل می‌دهند، توانسته نقشی اثرگذار در ایجاد اشتغال کشور ایفا کند.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین