جمعه 11 اسفند 1402-1:13 شمسی /3/1/2024 1:13:18 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:49915
  • زمان انتشار:دوشنبه 10 بهمن 1401-7:51

شبکه خبری بلومبرگ با استناد به داده‌های انجمن خودروهای سواری چین گزارش داد صادرات خودروی چین به بازارهای بین‌المللی در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۵/ ۲میلیون دستگاه رسید و این کشور را به سومین صادرکننده بزرگ خودرو در جهان تبدیل کرد.
چین در جمع سه صادرکننده برترخودرو

بر اساس تعداد خودروهای صادرشده، چین پس از ژاپن و آلمان قرار می‌گیرد اما جلوتر از ایالات متحده و کره جنوبی است که نشان‌دهنده ظهور یک رقیب قوی برای غول‌های خودروسازی جهان است.برندهای چینی در حال حاضر جزو پرفروش‌ترین برندها در خاورمیانه و آمریکای لاتین هستند.مدل‌های الکتریکی تسلا و برندهای اروپایی سابق که متعلق به چین هستند (و همچنین مارک‌های اروپایی مانند داچیا اسپرینگ و بی‌ام‌و iX۳ ) بیشترین خودروهای ساخت چین در اروپا را تشکیل می‌دهند. بر اساس این گزارش، طیف گسترده‌ای از برندهای چینی مانند BYD و Nio نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.شرکت BYD با حمایت شرکت برکشایر هاتاوی که متعلق به وارن بافت است، بازارهای کشورهای توسعه‌یافته مانند استرالیا را با خودروهای الکتریکی خود به دست آورده است.

بر اساس داده‌های جداگانه منتشرشده توسط انجمن خودروسازان چین (CAAM)، صادرات خودرو از سرزمین اصلی چین با افزایش سالانه ۵/ ۵۴درصدی نسبت به سال گذشته مواجه بوده و در سال ۲۰۲۲ به ۱۱/ ۳میلیون دستگاه رسیده است که دومین کشور بزرگ جهان پس از ژاپن محسوب می‌شود.به گفته موسسه مارک‌لاینز، ارائه‌دهنده داده‌های صنعت خودرو، خودروسازان ژاپنی در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۲۲، ۲/ ۳میلیون دستگاه خودرو به بازارهای بین‌المللی صادر کرده‌اند که نسبت به سال قبل تقریبا بدون تغییر بوده است. در همین حال، طبق اعلام انجمن صنعت خودروی آلمان (VDA)، این کشور در سال گذشته میلادی ۶۱/ ۲میلیون خودرو به دیگر کشورها صادر کرد که نشان‌دهنده افزایش ۱۰‌درصدی نسبت به سال گذشته است.

منبع: تسنیم


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین