پنجشنبه 16 آذر 1402-6:45 شمسی /12/7/2023 6:45:41 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:46314
  • زمان انتشار:چهارشنبه 16 آذر 1401-17:27
آغاز به كار دومين نمايندگي مشترك دو خودروساز بزرگ کشور؛

دو خودروساز بزرگ كشور با هم‌سو كردن راهبردها و رويكردها در موضوعات مختلف از جمله توليد و عرضه خودرو، موفق شدند،۱۶ آذرماه با عرضه ۸۰۰ هزار دستگاه از ابتداي سال از مجموع عرضه سال گذشته عبور كنند.
مجموع عرضه سایپا و ايران‌خودرو از ۸۰۰ هزار دستگاه عبور كرد

به گزارش خودرونامه، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حاشيه آيين افتتاح دومين نمايندگي مشترك با ایران خودرو گفت: اتحاد استراتژیک سایپا و ایران خودرو در چند ماه اخیر فواید زیادی برای جامعه و مشتریان به همراه داشته و پس از ۴۰ سال این حرکت مشترک آغاز شده است.

محمدعلی تیموری با بيان اين‌كه این فرآیند مشترک در زنجیره تولید، تامین و عرضه ایجاد شده و فواید بسیار خوبی برای دو خودروساز دارد، تصریح کرد: این اتحاد با همراهی دو خودروساز در مدت کم ایجاد شده و در چند سال آینده علاوه بر اتحاد در قطعه سازی و نمایندگی های مشترک، مردم شاهد تولید خودروهای مشترک این دو شرکت نیز خواهند بود.

او افزود: بزرگ‌ترین مزیت این اتحاد استراتژیک کاهش قیمت تمام شده، افزایش کیفیت و تحویل به موقع محصولات است.

تیموری خاطر نشان کرد: اتحاد استراتژیک دو خودروساز در حوزه تولید خودرو هم اثر بخش بوده به نحوی که در سال گذشته بیش از ۱۶۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ دو خودروساز بود که خوش‌بختانه این تعداد در حال حاضر به صفر رسیده و نتیجه آن برای جامعه بسیار تاثيرگذار بوده است.

او با اشاره به این‌که نتیجه اتحاد استراتژیک و سیاست های همکاری مشترک در زمینه تولید و تحویل كارآمد است، افزود: در حوزه تحویل خودرو در حال حاضر و از ابتدای سال تاکنون، گروه سایپا ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو تحویل و ۴۰ هزار هم در فرآیند تحویل و بارگیری است و گروه صنعتي ایران خودرو نیز ۴۲۰ هزار خودرو از محصولات خود را تحویل داده و ۴۰ هزار دستگاه هم در فرآیند تحویل است که به صورت مشترک رکورد تحویل سال گذشته شکسته شد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو نیز با بيان اين كه امروز شاهد افتتاح دومین نمایندگی مشتر‌ک خدمات پس از فروش میان گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو در راستای اتحاد استراتژیک این دو گروه هستیم، تاکید کرد: در آینده از این قبیل‌ برنامه‌ها و همکاری‌های مشترک، به دفعات خواهیم داشت.

او با اشاره به این‌که یکی از محورهای اصلی این اتحاد استراتژیک، اقدامات مشترک در زمینه فروش و خدمات پس از فروش است، خاطرنشان کرد: حدود یک ماه و نیم پیش اولین نمایندگی مشترک این دو گروه خودروساز در در سه راه آذری با میزبانی گروه خودروسازی سایپا افتتاح شد و امروز دومين نمايندگي شروع به كار كرد.

خطیبی با اشاره به چشم انداز این اتحاد استراتژیک، عنوان کرد: این اتحاد یک موضوع ملی برای دو گروه است که در ابعاد مختلف از جمله خدمات پس از فروش، لجستیک، تحقیقات، قوای محرکه، فعالیت مشترک قطعه‌سازی و... تعریف شده است.

او تصريح كرد: این اقدام برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جامعه اقتصادی و صنعتی منشا اثر خواهد بود.

گفتنی است، نمایندگی ۵۰۴۲ ایران خودرو که دارای مساحتی حدود ۱۲ هزار متر مربع است و از این پس با استقرار نمايندگي سايپا در اين محل، خدمات به محصولات دو شركت ايران خودرو و سايپا ارايه خواهد داد. نمایندگی مذكور پیش از این، ظرفیت پذیرش روزانه ۸۰ دستگاه خودرو را داشت که با توسعه سالن‌های پذیرش محصولات سایپا این ظرفیت به روزانه ۱۲۰ دستگاه خودرو افزایش یافته است و در مرحله اول، به محصولات ایکس ۱۰۰ و ایکس ۲۰۰ گروه سایپا و در فاز دوم به محصولات جدید شاهین و شاهین CVT خدمات ارايه خواهد شد. به منظور ایجاد دسترسی بهتر برای مشتریان در منطقه باقرشهر، این نمایندگی به صورت مشترك براي محصولات دو خودروساز ادامه فعاليت خواهد داد. در محوطه این نمایندگی در كنار انبار قطعات يدكي ايران خودرو، انباري براي قطعات يدكي محصولات سايپا نيز ايجاد شده است که دسترسی مشتریان به قطعات یدکی را تسهیل می‌کند.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین