پنجشنبه 16 آذر 1402-6:18 شمسی /12/7/2023 6:18:26 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:46294
  • زمان انتشار:سه شنبه 15 آذر 1401-17:56

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بدقولی خودروسازان و تاخیر آنها حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
فاطمی‌امین: بدقولی خودروسازان ۲۰ درصد کاهش یافت

به گزارش خودرونامه به نقل از ایرنا، سیدرضا فاطمی امین روز سه شنبه درباره اقدامات انجام گرفته برای واردات خودرو، گفت: از آنجاکه واردات خودرو طی ۴ سال گذشته انجام نگرفته، مردم برای تحقق آن به نوعی لحظه شماری می‌کنند اما روالی که در حال حاضر پیش می‌رود، طبیعی است.

وی توضیح داد: یکی از نخستین اقداماتی که هر واردکننده باید انجام دهد، انعقاد قرارداد با طرف‌های تجاری خود در خارج از کشور است که بیش از ۴۰۰ تقاضا برای واردات خودرو به این وزارتخانه واصل شد و از میان آن‌ها ۲۷ تقاضا شرایط حداقلی داشتند و ۱۰ تا ۱۲ متقاضی در مسیر انعقاد قرارداد هستند.

وزیر صنعت با بیان اینکه کارهای مربوط به واردات خودرو به زودی انجام می شود، افزود: در شرایط فعلی ما به عنوان دولت مشتاق واردات هرچه زودتر خودرو هستیم و به همین دلیل در دولت یعنی میان سازمان ملی استاندارد، سازمان محیط زیست، گمرک و وزارت صمت هماهنگی برای واردات خودرو وجود دارد تا واردکنندگان اقدامات لازم را انجام دهند.

فاطمی‌امین در پاسخ به این پرسش که برای متقاضی واردات خودرو مهلت زمانی در نظر گرفته نشده است، توضیح داد: خیر؛ از زمان ثبت سفارش واردکنندگان ۶ ماه فرصت دارند که اقدامات لازم را انجام دهند؛ نکته مهم این است که از سوی ما مانعی برای واردات خودرو وجود ندارد یا در صورت وجود نیز پس از اعلام آن به ما، آن را سریع برطرف می‌کنیم.

وی درباره اهدای حواله واردات یک خودروی خارجی به بازیکنان تیم ملی فوتبال، تصریح کرد: این موضوع بحث دیگری است، این واردات ثبت سفارش و قرارداد با شرکت تولیدکننده ندارند در واقع این موضوع مورد خاص بوده و بسیار متفاوت است بنابراین دو مسیر مستقل از هم هستند؛ در موضوع واردات خودرو واردکننده به دنبال واردات تعداد زیادی خودرو به طور مثال ۵ هزار دستگاه خودرو است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درباره بدقولی خودروسازان در تحویل خودروهای فروش رفته در طرح‌های پیش‌فروش و فروش فوری، گفت: اکنون نسبت به مدت مشابه در سال قبل، بدقولی خودروسازان و تاخیر آن‌ها حدود ۲۰ درصد کاهش یافته که البته این میزان نیز زیاد است و باید برای رفع آن متمرکز شد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین