سه شنبه 25 مرداد 1401-3:12 شمسی /8/16/2022 3:12:51 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:36814
  • زمان انتشار:چهارشنبه 8 تير 1401-8:6

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تفاوتی ندارد که خودرو در بورس عرضه شود یا سامانه یکپارچه؛ زیرا مشکلی اصلی، در کسری تولید است.
ماهانه ۸۰هزار خودرو کمتر از نیاز بازار تولید می‌شود

به گزارش خودرونامه به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی جدی گفت: رقابتی که در خرید خودرو ایجاد شده، باید در فروش آن رخ دهد، اما وزارت صمت که اعلام کرده بود نیاز سالانه خودرو در کشور، یک‌میلیون و ۵۰۰هزار دستگاه است، نتوانسته این نیاز را تامین کند.

به گفته او، خودروسازان باید هر ماه ۱۳۰هزار خودرو تولید کنند، اما آمار خودروی تولیدی از ابتدای سال تا ۱۸ خرداد، به ۱۶۰هزار دستگاه هم نرسیده؛ یعنی تولید ماهانه خودرو، تنها کمی بیش از ۵۰‌هزار دستگاه است!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت باید به هر نحو، عرضه و تقاضای خودرو را یکسان کند و کمبود عرضه، باید از طریق افزایش تولید داخل یا واردات، تامین شود.

۲۷ اردیبهشت اولین مرحله فروش خودرو از طریق «سامانه فروش یکپارچه تخصیص خودرو» انجام شد و در مقابل، ۱۸ خرداد وزارت صمت توقف عرضه خودرو در بورس کالا را اعلام کرد؛ موضوعی که وزیر اقتصاد می‌گوید، به علت یک ناهماهنگی رخ داده و به‌زودی بورس کالا و وزارت صمت، از یک بستر واحد، عرضه خودرو را انجام خواهند داد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین