سه شنبه 25 مرداد 1401-2:58 شمسی /8/16/2022 2:58:58 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:35811
  • زمان انتشار:دوشنبه 6 تير 1401-19:50
راز رونمایی خودرو جدید با حضور وزیر صمت چه بود؟

محصول جدید ایران خودرو با نام " ری را"  بعدازظهر دیروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد، آن هم در حالی که بسیاری از رسانه ها در این مراسم حضور نداشتند و از طرفی، خودرو موردنظر هنوز به مرحله تولید آزمایشی نیز نرسیده است.
ناگهان ری را

به گزارش خبرنگار خودرونامه، دو هفته پیش بود که عنوان شد ایران خودرو قصد دارد از محصول جدید خود به نام " ری را" رونمایی کند و بنا بود رضا فاطمی امین وزیر صمت نیز در این مراسم حضور یابد. با این حال فاطمی امین ظاهرا به دلیل مشغله کاری اعلام می کند امکان حضور در مراسم رونمایی "ری را" را ندارد و به همین دلیل مراسم موردنظر لغو می شود. دیروز غروب اما ناگهان خبر رسید که وزیر صمت از " ری را" رونمایی کرده و تصاویری با حضور وی در ایران خودرو و کنار محصول جدید این شرکت منتشر شد.

در ادامه، اظهارات وی مبنی بر برنامه وزارت صمت برای حذف قرعه کشی، تولید 1.6 میلیون دستگاهی خودرو طی امسال و بهبود کیفیت روی خروجی برخی خبرگزاری ها قرار گرفت. این در حالی بود که بسیاری از رسانه ها به مراسم رونمایی "ری را" دعوت نشده و اصلا از چنین برنامه ای مطلع نبودند. در تاریخ خودروسازی کشور همواره هرگاه محصولی جدید رونمایی شده، شرکت های خودروساز پوشش خبری گسترده ای را برای آن ترتیب داده اند، اما این بار خبری از حضور بسیاری رسانه ها و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که پای ثابت چنین مراسم هایی هستند، نبود.

رونمایی ناگهانی از "ری را" با حضور تنها وزیر صمت و در سکوت خبری، این پرسش را در ذهن افکار عمومی ایجاد کرد که راز این ماجرا چه بوده است؟ همزمان شدن این رونمایی ناگهانی با سوژه داغ استیضاح وزیر صمت، افکار عمومی را به این سمت برد که رو شدن ری رای نا آماده در یکشنه داغ این هفته، به احتمال زیاد بی ارتباط با ماجرای استیضاح فاطمی امین نیست. فاطمی امین این روزها حسابی به استیضاح نزدیک شده و گفته می شود پاشنه آشیل او چالش های صنعت و بازار خودرو است و وعده هایی که داده و محقق نشده اند.

حالا به گمان خیلی ها، رونمایی ناگهانی از "ری را" آن هم وقتی این خودرو هنوز به تولید آزمایشی نرسیده و شاید سال آینده راهی بازار شود، اقدامی در راستای فرار فاطمی امین از تیغ تیز استیضاح بوده است. در واقع به نظر می رسد فاطمی امین برای آنکه از شر استیضاح خلاص شود و یا حداقل در روزی که پاسخگوی نمایندگان می شود، حرفی برای گفتن داشته باشد، دستور رونمایی زودتر از موعد "ری را" را داده است. این در حالی است که طبق آخرین اخبار، هنوز استیضاح فاطمی امین منتفی نشده و ظاهرا وی نتوانسته در جلسه امروز با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، آنها را قانع کند.

 

 


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین