سه شنبه 9 آذر 1400-10:21 شمسی /11/30/2021 10:21:51 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:25899
  • زمان انتشار:دوشنبه 26 مهر 1400-18:11
در صورت تایید مصوبه واردات خودرو

در حالی که هنوز سرنوشت مصوبه آزادسازی واردات خودرو مشخص نیست، احتمال می رود در صورت تایید نهایی آن، طرح عرضه خودرو در بورس کالا منتفی شود.
بورسی شدن خودرو منتفی می شود

به گزارش خبرنگار خودرونامه، کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از مدت ها پیش طرح عرضه خودرو در بورس کالا را در دستور کار خود قرار داده و همزمان آزادسازی واردات را هم پیگیری می کند.

 در این بین، طرح آزادسازی واردات خودرو به صحن علنی رفت و به تصویب رسید، با این حال شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفت و مصوبه به مجلس بازگردانده شد. در حال حاضر کمیسیون صنایع مشغول بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه واردات خودرو است تا آن را دوباره در صحن علنی به رای بگذارد. در صورت تصویب، مصوبه اصلاحی به شورای نگهبان ارسال می شود و طبق گفته مجلسی ها، این بار شانس بالایی برای تایید دارد.

ازآنجاکه هدف مجلس از مصوبه آزادسازی واردات خودرو تنظیم بازار است، شنیده می شود در صورت تایید نهایی آن، احتمالا طرح عرضه خودرو در بورس کالا از دستور کار مجلس کنار گذاشته خواهد شد. عرضه خودرو در بورس کالا مخالف کم ندارد، از جمله خود سازمان بورس، خودروسازان و احتمالا وزارت صمت. از همین رو در گفته می شود با تایید نهایی مصوبه واردات خودرو، مجلسی ها دیگر اصراری به بورسی شدن خودرو نخواهند داشت و در نتیجه طرح موردنظر کنار گذاشته خواهد شد. 


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین