سه شنبه 9 آذر 1400-10:18 شمسی /11/30/2021 10:18:57 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:25879
  • زمان انتشار:شنبه 24 مهر 1400-21:21
در نشست مسئولان استاندارد با ایران خودرو؛

مدیرعامل و جمعی از مسئولان گروه صنعتی ایران خودرو به منظور حل و فصل موانع صادرات خودرو و برنامه ریزی بلندمدت برای آن پیش از ظهر امروز (شنبه ۲۴ مهر) نشستی را با رییس و معاونان سازمان ملی استاندارد ایران در این سازمان دیدار و گفت و گو کردند.
ترسیم نقشه راه گذر از چالش‌های صادرات خودرو به کشورهای همجوار

به گزارش خودرونامه به نقل از روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست با بررسی موارد طرح شده در سفر اخیر رییس سازمان ملی استاندارد ایران به عراق در زمینه صادرات خودرو ، راهکارهای صادرات خودرو به کشور روسیه نیز به بحث و بررسی گذاشته شد.
برهمین اساس، گروه صنعتی ایران خودرو که برنامه خود را برای صادرات خودرو به کشورهای مختلف در بلندمدت دنبال می کند، خواستار حل و فصل موانع صادراتی در زمینه رویه های مشترک استاندارد ایران با کشورهای هدف صادراتی از جمله بلاروس، قزاقستان، اوکراین و ترکیه بود که رییس سازمان ملی استاندارد ایران برای گسترش صادرات ایران به کشورهای همسایه دستور لازم را صادر کرد.
غلامرضا شریعتی در این نشست اظهار داشت: تمام تلاش این سازمان برای حمایت و پشتیبانی از تولید و رفع موانع صادراتی برای رونق تولید و توسعه اقتصاد، طبق قوانین و مقررات تعیین شده است.
براساس بند 19 ماده 7 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، ساماندهی ساختار نظام مدیریت کیفیت واردات و صادرات کشور با هدف رفع موانع فنی در چهارچوب قوانین و مقررات مربوطه از جمله وظایف و ماموریت های سازمان ملی استاندارد ایران است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین