پنجشنبه 29 مهر 1400-17:11 شمسی /10/21/2021 5:11:30 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:25854
  • زمان انتشار:سه شنبه 20 مهر 1400-20:31
برنامه جامع صنعت خودرو در حال تدوین است

وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال تدوین برنامه ای جامع برای خودروسازی است، برنامه ای که البته فعلا اطلاعات زیادی در مورد جزئیات آن وجود ندارد.
نقشه صمت برای خودرو

به گزارش خبرنگار خودرونامه، طبق گفته رضا فاطمی امین وزیر صمت، این برنامه کمتر از دو هفته دیگر نهایی خواهد شد. آن طور که وی اعلام کرده، در این برنامه به صادرات توجه ویژه ای شده است، ضمن آنکه احتمالا قرعه کشی طرح های فروش نیز حذف خواهد شد.

این در حالی است که به نظر می رسد در حال حاضر مشکل اصلی خودروسازان، ضعف تولید به دلیل کمبود قطعات است و این موضوع خود از مشکلات مالی سرچشمه می گیرد. با این حال وزیر صمت در اظهارات خود اشاره ای به موضوع قیمت نکرده و تنها گفته که موافق قرعه کشی نیست. در حال حاضر شورای رقابت قیمت خودروهای داخلی را تعیین می کند و این موضوع همواره مورد اعتراض خودروسازان بوده و هست. آنها معتقدند قیمت های شورای رقابت هزینه های تولید را پوشش نمی دهد و این موضوع سبب زیان هنگفت صنعت خودرو شده است. 

تا به امروز وزیر صمت اظهارنظر خاصی در مورد شیوه قیمت گذاری شورای رقابت نکرده و مشخص نیست آیا در برنامه جامع این وزارتخانه، اصلا به قیمت پرداخته شده است یا نه. از طرفی، شورای رقابت فعلا و تا وقتی اعضای جدید آن مشخص نشوند، امکان تعیین قیمت جدید خودروها را ندارد و این در حالی است که خودروسازان برای تحویل محصولات ثبت نامی و افزایش تولید، چشم انتظار تصمیم شورا هستند.

هرچه هست، به نظر می رسد در حال حاضر مسئله اول خودروسازان اصلاح قیمت است و باید منظر ماند و دید وزارت صمت چه نقشه ای برای آن و البته کل صنعت خودرو دارد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین