پنجشنبه 29 مهر 1400-17:54 شمسی /10/21/2021 5:54:45 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:25593
  • زمان انتشار:دوشنبه 22 شهريور 1400-7:20

با وجود اعلام نمایندگان کمیسیون صنایع مجلس مبنی بر بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در جلسه دیروز صحن علنی مجلس، این موضوع به هفته آینده موکول شد.
تعویق تصویب طرح ساماندهی خودرو

براساس اعلام اعضای کمیسیون صنایع مجلس دیروز قرار بود طرح ساماندهی بازار خودرو در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد اما دستورکارهای مختلف در صحن علنی باعث شد بررسی این طرح به هفته آینده موکول شود.

در طرح ساماندهی بازار خودرو ماده ۴ که در مجلس گذشته با مخالفت شورای نگهبان روبه‌رو شده بود اصلاح شده و بار دیگر برای تصویب راهی صحن علنی مجلس شده است.

در این طرح به هر شخص حقیقی و حقوقی این امکان داده شده به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها یا خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرومحرکه یا از طریق واردات بدون انتقال ارز نسبت به واردات خودروی تمام برقی یا دونیرویی‌(هیبریدی) یا واردات خودروهای بنزینی یا گازسوز با برچسب انرژی B و بالاتر یا دارای شاخص ایمنی سه ستاره یا بالاتر براساس گواهی‌های استاندارد معتبر، معادل ارزش صادراتی خود به وجود آمده است.

نمایندگان معتقدند کمیسیون صنایع معتقدند طبق اصلاحیه مجلس این طرح می‌تواند اثرات مثبتی بر بازار داشته باشد چرا که عرضه و تقاضا مدیریت شده و مانع افزایش قیمت خودروها در بازار می‌شود.

منبع: تسنیم


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین