يکشنبه 26 ارديبهشت 1400-10:42 شمسی /5/16/2021 10:42:03 AM
  • پایگاه خبری خودرونامه دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات
  • صاحب امتیاز و مدیرمسئول: فریبا رسولی آشتیانی
  • جانشین مدیر مسئول: علیرضا بهداد | سردبیر: حمیدرضا بهداد
  • مدیرفنی: جواد رزاقی | مدیر هنری: رامین براتی
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:24408
  • زمان انتشار:شنبه 11 ارديبهشت 1400-15:34

در جریان نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۱، Huawei با مشارگت گروه خودروسازی Sokon شریک تجاری بهمن از خودروی Seres SF۵ که یک کراس اوور است، رونمایی کرد. 
همکاری شریک تجاری بهمن  (Sokon) با Huawei برای تولید خودرو الکتریکی

به گزارش خودرونامه، از نظر طراحی، SF۵ از ظاهری آراسته و تناسبات یک کراس اوور مدرن برخوردار است. در نمای جلو، مجموعه چراغ های با تکنولوژی DRL LED در ترکیب با جلو پنجره مشبک یکپارچه که برای کاهش ضریب آئرودینامیک که به زیبایی در سپرجلو ادغام شده اند وجه شاخص این نما محسوب می گردد. همچنین در نمای جانبی، حجم پردازی های سیال، دستگیره های پنهان در و ستون انتهایی تهاجمی عناصر طراحی اصلی SF۵ را شکل داده اند. در انتها، چراغ های عقب باریک LED که توسط یک نوار عرضی به هم متصل می شوند نشانگر حضور این خودروی الکتریکی در کالس خودروهای لوکس- اسپرت است. توسعه بخش الکتریک پیشرانه این خودرو که از دو موتور الکتریکی و یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی تشکیل شده توسط Huawei صورت پذیرفته است. خروجی ترکیبی این سیستم حدود ۵۵۰ اسب بخار (۴۱۰ کیلووات) است که شتابگیری ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان ۴.۷ ثانیه فراهم می کند. اما فاکتور تحسین برانگیز در این خصوص توانایی پیمایش این خودرو است که با تکنولوژی "Extender Range" Huawei می تواند به صورت تمام الکتریک تا ۱۸۰ کیلومتر مسافت را طی کند و البته با شارژ کامل باتری و کامل بودن مخزن سوخت، SF۵ دارای برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر است. Huawei و Sokon در صنعت خودروسازی به یک طراحی فوق العاده دست یافته اند و با تعبیه یک صفحه نمایشگر infotainment بزرگ با کیفیت تصویری بالا که امروزه به عنوان روند غالب در کابین خودروهای الکتریکی است، به چشم می آید و توجه ویژه به سیستم صوتی این کراس اوور که بهره مندی از ۱۱ واحد صوتی برای ارائه "کیفیت صدای اپرا مانند" در داخل کابین، آن را از سایر رقبا در این زمینه متمایز ساخته است. یکی دیگر از ویژگی های جالب SF۵ عملکرد شارژ "خودرو به خودرو" است که می تواند شارژ وسایل نقلیه دیگر یا سایر وسایل خارجی الکتریکی مانند اجاق های القایی، استریوها و سایر تجهیزات کمپینگ مسافرتی را تأمین کند.
پنج هزار دستگاه از این خودرو در روز نخست به فروش رسیده و با توجه به استقبال صورت پذیرفته از آن، ورود Huawei نوید دهنده ظهور رقیبی قدرتمند برای تسلا در سال های پیش رو خواهد بود.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین