يکشنبه 26 ارديبهشت 1400-11:4 شمسی /5/16/2021 11:04:23 AM
  • پایگاه خبری خودرونامه دارای مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات
  • صاحب امتیاز و مدیرمسئول: فریبا رسولی آشتیانی
  • جانشین مدیر مسئول: علیرضا بهداد | سردبیر: حمیدرضا بهداد
  • مدیرفنی: جواد رزاقی | مدیر هنری: رامین براتی
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:24384
  • زمان انتشار:سه شنبه 7 ارديبهشت 1400-13:52

ایمنی همواره یکی از اصلی ترین اهداف ایران خودرو بخصوص طی سال های اخیر بوده است. 
گام های ایران خودرو در زمینه ایمنی محصولات

به گزارش خودرونامه، ایران خودرو بسیاری از آپشن های ایمنی را انحصارا یا برای اولین بار به بازار خودروهای بومی ایران معرفی کرده و نشانه های متعددی از تلاش این گروه صنعتی برای همگام شدن در زمینه ایمنی با استانداردهای روز جهان به چشم می خورد. ایمنی، تکنولوژی و به طور کلی خودروسازی نیازمند اتصال به زنجیره جهانی یا خودکفایی است. در شرایطی که تحریم و مشکلات متعدد مانع از همکاری خودروسازان بزرگ جهانی با ایران برای انتقال تکنولوژی های مدرن ایمنی برای حفظ جان سرنشینان شده، ایران خودرو در راستای نهضت بومی سازی صنعت خودرو سعی کرده تا با حداکثر توان در راستای دستیابی به آپشن ها و تکنولوژی های ایمنی قدم بردارد. آنچه در ادامه خواهید خواند بخشی از مهم ترين دستاورد های ایران خودرو در زمینه ایمنی محصولات است.

تارا؛ یک قدم فراتر از تست های تصادف
اگر از فهرست بلندبالای تکنولوژی های ایمنی تارا که برای اولین بار روی یک خودرو بومی کشور قرار گرفته بگذریم، جدیدترین سند تاکید بر ایمنی در ایران خودرو، پاس کردن تست های تصادف از جلو، تصادف از پهلو و دریافت تاییدیه استاندارد ایمنی برخورد با عابر پیاده توسط تارا در مراکز معتبر تست اسپنیا و آلمان است که منطبق با استانداردهای روز بین المللی و با حضور بازرسان و نمایندگان قانونی مراجع صدور تاییدیه اروپایی ایمارک (E-mark) انجام شده و تارا نه تنها این تست ها را پاس کرده بلکه موفق به دریافت امتیاز عالی در این زمینه شده است. تاییدیه استاندارد ایمنی برخورد با عابرین پیایده یا Pedestrian Safety Test یکی از مهمترین تست هایی است که خودروهای برای ورود به خیابان های کشورهای اروپایی باید آن را پاس کنند و از جمله الزامات در بازار خودرو ایران به حساب نمی آید. در این تست، برخورد سر عابرین پیاده به نقاط مختلف در موتور و نقاط مختلف برخورد پا به سپر بررسی می شود. طراحی این بخش ها در خودرو باید با متریال و به صورتی انجام شود که حداقل میزان صدمه به عابر پیاده وارد شود و در صورت برآورده کردن این موضوع، خودرو استاندارد عابرین پیاده را نیز دریافت خواهد کرد. دریافت این این استاندارد اروپایی با کد ECE –R۱۲۷ و ۷۸/ ۲۰۰۹EC که از الزامات ورود به کشورهای اروپایی است و در ایران لزومی ندارد نشان دهنده عزم جدی ایران خودرو در پیشروی در زمینه ایمنی و تکنولوژی های روز نسبت به صنعت خودرو کشور است تا تارا به یکی از الگو ها در این زمینه در صنعت خودرو کشور بدل شود و این صنعت را ترغیب و تشویق به حرکت در راستای استاندارد های روز جهان بخصوص در زمینه ایمنی کند.

آلیاژ و تکنولوژی جوش مدرن
ایران خودرو در طراحی و ساخت محصولات جدید بخصوص تارا از آلیاژ جدیدی استفاده می کند که تا کنون استفاده از آن در صنعت خودرو کشورمان سابقه نداشته است. این آلیاژ ضمن سبک سازی حداکثری وزن خودرو، ایمنی بیشتری را به ارمغان می آورد و از همه مهمترین با استفاده از جوش لیزری، امکان اتصال ایمن تر بخش های مختلف بدنه با ضخامت های متنوع بوجود می آید. تکنولوژی بدنه و جوش جدید ایران خودرو م کنو نبه صورت مشابه در بسیاری از خودروسازی های بزرگ جهان نیز مورد استفاده قرار می گیرد و قدم مثبت و قابل توجهی در راستای همگام شدن با استاندارد ها و تکنولوژی های روز جهان از سوی ایران خودرو به حساب می آید.

اولین های تکنولوژی ایمنی در محصولات ایران خودرو
تکنولوژی های متعدد ایمنی برای اولین بار در یک خودرو بومی با برند ایران خودرو به بازار خودرو معرفی شده اند. یکی از مهمترین این تکنولوژی ها سیستم کنترل الکترونیکی پایداری یا ESC است که به صورت استاندارد روی هر دو مدل تارا نصب خواهد شد. این تکنولوژی با کمک سنسورهایی ک هروی هر ۴ چرخ نصب شده در هر لحظه مسیر حرکت خودرو را بررسی می کند و در صورت احساس هر گونه احتمال انحراف خودرو از مسیر مانند سُر خوردن سریعا با اعمال ترمز هایی که شما حس نخواهید کرد، خودرو را بدون نیاز به دخالت شده در مسیر حفظ می کند و از انحراف آن جلوگیری می کند. این تکنولوژی در موارد متعدد می تواند سهم بالایی در کاهش محسوس حوادث رانندگی در اثر لغزنده بودن جاده یا خطای راننده را ایفا کند. سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی با HSA نیز تکنولوژی دیگری است که به مالکان تارا کمک می کند تا بدون حرکت به عقب شروع مجدد مطمئنی در سربالایی ها داشته باشند. در نهایت سیستم ترمز کمکی یا BAS حداکثر نیروی مورد نیاز راننده را در زمان مناسب با حداکثر سرعت وارد مدار می کند تا خطای ناشی از سرعت عکس العمل راننده به حداقل برسد و این سیستم هوشمند برای توقف با بیشترین قدرت به کمک راننده و خودرو بیاید.

ایمنی از طرفین
تمامی تصادفات خودروها الزاما از روبرو اتفاق نمی افتد و در بسیاری موارد ضربه از ناحیه طرفین به خودرو وارد می شود. تحقیقات نشان دهنده آن است که علاوه بر کیسه های هوای جلو، کیسه های هوای جانبی تا ۴۰ درصد می توانند تصادفات منجر به فوت را کاهش دهند. ایران خودرو تنها خودروسازی است که تا کنون در محصولاتش از کیسه های هوای جانبی استفاده کرده است. دنا پلاس نخستین محصولی بود که روی صندلی هایش به کیسه های هوای جانبی مجهز شده بود و در گام بعد تارا نیز قرار است در نسخه اتوماتیک به این تکنولوژی مجهز شود.

زیبایی با استاندارد ایمنی معتبر
سقف شیشه ای یکی از مشخصه های جدید بسیاری از محصولات ایران خودرو بخصوص خانواده ۲۰۶ و ۲۰۷ و رانا و دنا است. این آپشن جدید ضمن افزایش محسوس زیبایی ظاهری خودرو موجب ورود نور بیشتر به داخل کابین و گسترده شدن فضا در نگاه سرنشینان است. بسیاری ممکن است فکر کنند جایگزینی یک سقف فلزی با سقف شیشه ای حرکتی بر خلاف ایمن سازی محصولات است اما ایران خودرو در پروژه سقف پانوراما تست‌های ایمنی تصادف از جلو (ECE R۹۴)، تصادف از پهلو (ECE R۹۵)، مقاومت سقف (FMVSS ۲۱۶) و آزمون‌های شیشه‌های ایمنی و نصب آنها روی خودرو (ECE R۴۳) و ایمنی سرنشین در برخورد با قطعات داخل کابین (ECE R۲۱) را با موفقیت پشت سر گذاشته است. سقف شیشه ای که ایران خودرو در محصولات پانوراما مورد استفاده قرار می گیرد ۱۸ تست مختلف از جمله ضربه، برخورد سر و حتی گلوله را پشت سر گذاشته است. این شیشه ها همچنین عایق خوبی برای کنترل دمای داخل کابین هستند و از ورود اشعه مضر فرابنفش جلوگیری می کنند. با در نظر گرفتن همه این شرایط و جزئیات می توان زیبایی را حتی با ایمنی بیشتر در قالب پروژه پانورامای محصولات ایران خودرو لمس کرد.

ایمنی بیشتر در برابر دزدها
ایمنی تنها به خودرو و سرنشینان محدود نمی شود بلکه ایمنی قفل ها و بخش های مختلف خودرو در گام نخست و از در کارخانه می تواند در حفظ سرمایه خریداران تاثیرگذار باشد. اواسط سال ۹۹ بود که رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از کاهش ۳۰درصدی میزان سرقت خودروهای ایران خودرو نسبت به سال گذشته به دلیل ارتقاء ایمنی محصولات خبر داد. ارتقای ایمنی قفل درهای جانبی خودروهای رانا، دنا و خانواده ۲۰۶ و حذف زبانه های قفل از درهای جانبی، برطرف کردن نقاط ضعف محل قفل های صندوق عقب و درموتور از جمله فعالیت های مثبت ایران خودرو در راستای کاهش میزان سرقت ها بوده است. همچنین ایران خودرو با تطبیق کد هر قطعه با شماره شاسی، امکان ردیابی قطعات دزدیده شده در سراسر کشور را با همکاری پلیس فراهم کرده که تا کنون موجب کشف قطعات دزدی بسیاری شده است.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین