شنبه 5 مهر 1399-14:35 شمسی /9/26/2020 2:35:26 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:17233
  • زمان انتشار:دوشنبه 24 شهريور 1399-19:39
خودروهای داخلی تا بیش از ۱۰ میلیون تومان ارزان شدند

پس از دوره اخیر اوج شدید قیمت در بازار خودرو، خبر می رسد منحنی قیمت با سرعتی البته نه چندان بالا در مسیر نزول قرار گرفته است.
قیمت خودرو در سراشیبی

تا همین چند روز پیش، قیمت خودروهای داخلی پی در پی بالا می رفت و رکوردهایی جدید در بازار به ثبت می رسید، از جمله پرایدی که گفته می شد از ۱۱۰ میلیون تومان هم عبور کرده است. طوفان گرانی که برای چندمین بار در دو سال گذشته بازار خودرو را در نوردید، صدای همه را درآورد، از رییس جمهوری گرفته تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و البته شهروندان. 
حالا اما قیمت خودرو که همزمان و به نوعی متناسب با سرکشی های بازار ارز صعود کرد، کمی نزولی شده است. این در حالی است که بازار خودرو همچنان با قیمت هایی نجومی دست و پنجه نرم می کند، ضمن آنکه ظاهرا خرید و فروش چندانی هم صورت نمی گیرد. بنابر اطلاعات رسیده از بازار، منحنی قیمت تا بیش از ۱۰ میلیون تومان پایین آمده، هرچند احتمالا برخی فروشندگان احتیاط به خرج داده و فعلا و تا موج بعدی گرانی، خودروهای خود را عرضه نمی کنند. به نظر می رسد اگر صعودی دوباره گریبان بازار ارز را بگیرد، خودرو نیز باز سرکشی هایش را آغاز خواهد کرد، چه آنکه عرضه توانایی پاسخ به تقاضای کاذب عظیم فعلی را ندارد.


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین