شنبه 17 خرداد 1399-6:22 شمسی /6/6/2020 6:22:17 AM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:12551
  • زمان انتشار:چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399-18:58

خودروسازی فرانسوی رنو قصد دارد حدود ۴۰۰ نفر از سه هزار و 200 کارمند خود در اسلوونی را اخراج کند. به نقل از رویترز، همه گیری ویروس کرونا ضربه سختی به محصولات شرکت خودروسازی ریواز در اسلوونی زده است.
رنو 400 نفر را اخراج می کند

به گزارش خودرونامه، ریواز که شعبه ای از شرکت رنو در اسلوونی است، مدل های کلیو، توئینگو و اسمارت فورفور را تولید می کند و بزرگترین بازارهای آن فرانسه، آلمان و ایتالیا هستند.

در بیانیه این شرکت آمده "با توجه به شرایط بی ثبات در بازار جهانی خودرو که پیامد همه‌گیری ویروس کرونا است و اطلاعاتی مبنی بر کاهش سفارش های جهانی برای خودرو، ریواز تولید خود را در دو شیفت ادامه می‌دهد."

ریواز البته اعلام کرده طی همکاری با نهادها و خدمات اشتغال اسلوونی، جلسات مشاوره ای برای تمام کارگرانی که شغل  خود را در این شرکت از دست می‌دهند، برگزار می‌کند. تعداد این کارگران احتمالاً بیش از 400 نفر خواهد بود. شرکت ریواز تولید خود را در اواسط ماه مارس به مدت 6 هفته و به خاطر همه گیری ویروس کرونا متوقف کرد. اسلوونی تا به امروز بیش از هزار و 467 مورد ابتلا به ویروس کرونا و 104 مرگ ناشی از آن را گزارش داده است.این کشور البته هفته گذشته اولین دولت اروپایی بود که پایان همه گیری کرونا را اعلام کرد.

منبع:تسنیم

برچسب ها:

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین